skip to Main Content
+48 77 474 60 56 +48 510 175 284 gabinet@panaceum.opole.pl Opole, ul. Pużaka 9 Stomatolog Opole - Dentysta Opole - Implanty Opole

CHOROBY PRZYZĘBIA

Choroby przyzębia nazywamy periodontopatiami. Dolegliwości te mogą się rozwijać w każdym wieku, a nie leczone powodują utratę zębów. Należy zaznaczyć, że we wczesnych stadiach przebiegają one spokojnie, a objawy takie jak krwawienie dziąseł, rozchwianie i utrata zębów pojawiają się dopiero przy znacznym stopniu zaawansowania.

W PANACEUM zapobiegamy i leczymy choroby przyzębia. Doskonale wiemy, jakie zagrożenie niesie ze sobą ich zbagatelizowanie lub nierozpoznanie w porę. Większość ludzi nie musiałaby tracić swoich zębów, gdyby w swoim czasie została postawiona właściwa diagnoza.

Każdy pacjent przychodzący do PANACEUM jest wnikliwie badany i diagnozowany w kierunku ewentualnych periodontopatii. Zarówno w przypadku wykrycia ich wczesnych postaci, jak i zaawansowanych stadiów natychmiast podejmowane jest leczenie. Naszych pacjentów obejmujemy programem profilaktycznym i leczniczym, tak aby jak najdłużej mogli cieszyć się własnym uśmiechem.

Uczymy się od najlepszych na świecie, jesteśmy więc doskonale przygotowani do leczenia chorób przyzębia. Wszystkim naszym pacjentom służymy swoją wiedzą i umiejętnościami.

Paradontoza jest integralnie związana z chorobami układu krążenia. Te same bakterie, które wywołują zaniki kostne, przedostając się wraz z krwią do serca powodują także choroby zastawek. Dlatego eliminacja patogennych bakterii z jamy ustnej jest dziś uważana za podstawowy czynnik profilaktyki przeciwzawałowej.

Dzięki nowoczesnym technikom możliwe jest zatrzymanie utraty kości w przebiegu paradontozy, zaś istniejące już głębokie defekty kostne mogą być odbudowane za pomocą preparatów bogatopłytkowych i kościozastępczych. W PANACEUM stosujemy tylko sprawdzone klinicznie substytuty kości szwajcarskiej firmy GEISTLICH. W ślad za utratą kości prawie zawsze postępują również recesje dziąseł. Zmiany te leczymy wykonując przeszczepy tkanek miękkich.

Back To Top