skip to Main Content
+48 77 474 60 56 +48 510 175 284 gabinet@panaceum.opole.pl Opole, ul. Pużaka 9 Stomatolog Opole - Dentysta Opole - Implanty Opole

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Szczególną opieką otaczamy naszych najmłodszych pacjentów. Coraz częściej się zdarza, że rodzice przyprowadzają swoje pociechy, nawet te dopiero raczkujące, aby zapoznały się z personelem, oswoiły z dźwiękami dobiegającymi z gabinetu, pobawiły w małego dentystę.

1
2

Uczymy rodziców jak dbać o zęby dzieci, proponujemy ćwiczenia mające na celu zapobieganie wadom zgryzu, wykonujemy profilaktykę przeciwpróchnicową. Uświadamiamy, że dbałość o zęby od wczesnego dzieciństwa jest panaceum na zdrowy uśmiech przez całe życie.

Z myślą o dzieciach stworzyliśmy „Pływającą krainę uśmiechu” – niepowtarzalny baśniowy gabinet, w którym z morskich głębin wyłaniają się ośmiornice, nad głowami latają ryby, a każde dziecko może w mgnieniu oka zamienić się w kapitana baśniowego statku. Ta przystań została wykreowana nie tylko dla najmłodszych dzieci. Nastolatki odnajdą tu prawdziwe kajuty, bulaje, kompasy. W „Pływającej krainie uśmiechu” wprost nie sposób odnaleźć elementy wyposażenia typowego gabinetu stomatologicznego. Zamiast borowania myjemy zęby fontanną, a Krokodyl-Zdziś otwiera paszczę, aby mali pacjenci mogli mu wyleczyć zęby. Dla najbardziej przestraszonych maluchów przygotowaliśmy znieczulenie podtlenkiem azotu.

3
4

Zapraszamy również małych pacjentów z rodzicami na pogadanki, kontrole, zabawę w dentystę. W sposób bezstresowy i miły wprowadzimy dzieci w świat zdrowego uśmiechu. Tym, którzy mają nieprzyjemne wspomnienia związane z wizytą u dentysty, proponujemy spotkanie z psychologiem, który przygotuje zarówno rodziców, jak i dzieci do leczenia

Back To Top