Tomograf komputerowy CVBT:
– 200-krotnie niższa dawka promieniowania rentgenowskiego w porównaniu z tomografią medyczną
– szczegółowy obraz twarzoczaszki w systemie 3 D
– współpraca urządzenia z komputerem,
– możliwa symulacja leczenia
– dokładniejszy obraz niż na zdjęciach 2d
– uwidocznione są kości, dziąsła, korzenie zębów, nerwy, naczynia krwionośne
– najlepsza metoda obrazowania zatok szczękowych
– pomaga odpowiednio przygotować się do leczenia implantologicznego, protetycznego, endodontycznego oraz do operacji przyzębia
– dokładna diagnostyka pomaga ustalić koszty leczenia (98% trafności)
– tomografia cvbt uważana jest obecnie za najbezpieczniejszą i najdokładniejszą diagnostykę stomatologiczną
W implantologii, chirurgii stomatologicznej, a nawet endodoncji odchylania rzędu 0,1 mm mogą decydować o uszkodzeniu nerwów i innych ważnych struktur anatomicznych
PANACEUM posiada sprzęt stomatologiczny i urządzenia diagnostyczne unikatowe w skali kraju. Obecnie tylko pojedyncze ośrodki w Europie i na świecie dysponują diagnostyką stomatologiczną opartą o trójwymiarową wizualizację 3D.


Idea tomografii komputerowej jest od lat bliska medycynie, ale w stomatologii nie była dotychczas wykorzystywana. Wraz z pojawieniem się implantów jako substytutów zębów i coraz szerszego ich stosowania zrodziła się potrzeba diagnostyki zwiększającej bezpieczeństwo i precyzję śródzabiegową włącznie z obrazowaniem struktur miękkich, w tym naczyń krwionośnych czy nawet nerwów zaopatrujących twarzoczaszkę.
W implantacjach szczęki i żuchwy operujemy wielkościami rzędu dziesiątych milimetra, toteż błędy mogą prowadzić do poważnych komplikacji. Zgodnie z fundamentalną zasadą medycyny Primum non nocere implantolodzy w PANACEUM stosują cały wachlarz działań, mających na celu unikanie powikłań.


Podstawową zaletą urządzenia do wykonywania stomatologicznej tomografii komputerowej CBVT jest 200-krotne zmniejszenie dawki promieniowania przekazywanej pacjentowi w porównaniu z tomografią klasyczną. To zminimalizowanie dawki ma ogromne znaczenie z uwagi na to, iż tego typu badanie powinno być przeprowadzane nawet w przypadku pojedynczych implantacji. Dodatkowym atutem tomografii 3D jest współpraca z programem komputerowym, dzięki któremu lekarz stomatolog w symulacji cyfrowej może mierzyć, obracać, powiększać, ciąć, badać gęstość i strukturę kości, wprowadzać cylindryczne formy implantów, obserwując ich zachowanie względem struktur anatomicznych, okluzji oraz wizualizować estetykę przyszłych uzupełnień protetycznych.
Możliwość zbadania parametrów kości decyduje o odpowiednim zaplanowaniu leczenia, oraz o tak istotnych elementach jak ilość, rozmiary i umiejscowienie implantów. Niebagatelne znaczenie ma również zastosowanie indywidualnej łyżki z kontrastem, dzięki której idealne ustawienie przyszłego uzupełnienia jest zobrazowane na skanie. Taką możliwość daje tylko korzystanie z tomografii 3D. Nie ma też lepszego urządzenia służącego do diagnozowania zatok szczękowych, których podnoszenie stało się standardową procedurą w przypadku odbudowywania bocznych zębów w szczęce.
Dzięki nowoczesnym tomografom urządzeniom pacjenci PANACEUM mogą czuć się bezpiecznie, a dokonywana na bieżąco wizualizacja pomaga zrozumieć plan leczenia i uświadamia oczekiwany efekt końcowy.
Nowoczesny tomograf specjalnie dla zębów. (Gazeta Wyborcza z dnia 20.09.2010 r.)