skip to Main Content
+48 77 474 60 56 +48 510 175 284 gabinet@panaceum.opole.pl Opole, ul. Pużaka 9 Stomatolog Opole - Dentysta Opole - Implanty Opole

TOMOGRAFIA 3D

Tomograf komputerowy CVBT:  

– 200-krotnie niższa dawka promieniowania rentgenowskiego w porównaniu z tomografią medyczną
– szczegółowy obraz twarzoczaszki w systemie 3 D
– współpraca urządzenia z komputerem,
– możliwa symulacja leczenia
– dokładniejszy obraz niż na zdjęciach 2d
– uwidocznione są kości, dziąsła, korzenie zębów, nerwy, naczynia krwionośne
– najlepsza metoda obrazowania zatok szczękowych
– pomaga odpowiednio przygotować się do leczenia implantologicznego, protetycznego, endodontycznego oraz do operacji przyzębia
– dokładna diagnostyka pomaga ustalić koszty leczenia (98% trafności)
– tomografia cvbt uważana jest obecnie za najbezpieczniejszą i najdokładniejszą diagnostykę stomatologiczną

W implantologii, chirurgii stomatologicznej, a nawet endodoncji odchylania rzędu 0,1 mm mogą decydować o uszkodzeniu nerwów i innych ważnych struktur anatomicznych

PANACEUM posiada sprzęt stomatologiczny i urządzenia diagnostyczne unikatowe w skali kraju. Obecnie tylko pojedyncze ośrodki w Europie i na świecie dysponują diagnostyką stomatologiczną opartą o trójwymiarową wizualizację 3D.

Tomografia o zmniejszonej dawce promieniowania rtg
Tomografia o zmniejszonej dawce promieniowania rtg

Idea tomografii komputerowej jest od lat bliska medycynie, ale w stomatologii nie była dotychczas wykorzystywana. Wraz z pojawieniem się implantów jako substytutów zębów i coraz szerszego ich stosowania zrodziła się potrzeba diagnostyki zwiększającej bezpieczeństwo i precyzję śródzabiegową włącznie z obrazowaniem struktur miękkich, w tym naczyń krwionośnych czy nawet nerwów zaopatrujących twarzoczaszkę.

W implantacjach szczęki i żuchwy operujemy wielkościami rzędu dziesiątych milimetra, toteż błędy mogą prowadzić do poważnych komplikacji. Zgodnie z fundamentalną zasadą medycyny Primum non nocere implantolodzy w PANACEUM stosują cały wachlarz działań, mających na celu unikanie powikłań.

Pantomograf cyfrowy
Pantomograf cyfrowy

Podstawową zaletą urządzenia do wykonywania stomatologicznej tomografii komputerowej CBVT jest 200-krotne zmniejszenie dawki promieniowania przekazywanej pacjentowi w porównaniu z tomografią klasyczną. To zminimalizowanie dawki ma ogromne znaczenie z uwagi na to, iż tego typu badanie powinno być przeprowadzane nawet w przypadku pojedynczych implantacji. Dodatkowym atutem tomografii 3D jest współpraca z programem komputerowym, dzięki któremu lekarz stomatolog w symulacji cyfrowej może mierzyć, obracać, powiększać, ciąć, badać gęstość i strukturę kości, wprowadzać cylindryczne formy implantów, obserwując ich zachowanie względem struktur anatomicznych, okluzji oraz wizualizować estetykę przyszłych uzupełnień protetycznych.

Możliwość zbadania parametrów kości decyduje o odpowiednim zaplanowaniu leczenia, oraz o tak istotnych elementach jak ilość, rozmiary i umiejscowienie implantów. Niebagatelne znaczenie ma również zastosowanie indywidualnej łyżki z kontrastem, dzięki której idealne ustawienie przyszłego uzupełnienia jest zobrazowane na skanie. Taką możliwość daje tylko korzystanie z tomografii 3D. Nie ma też lepszego urządzenia służącego do diagnozowania zatok szczękowych, których podnoszenie stało się standardową procedurą w przypadku odbudowywania bocznych zębów w szczęce.

Dzięki  nowoczesnym tomografom urządzeniom pacjenci PANACEUM mogą czuć się bezpiecznie, a dokonywana na bieżąco wizualizacja pomaga zrozumieć plan leczenia i uświadamia oczekiwany efekt końcowy.

Nowoczesny tomograf specjalnie dla zębów.  (Gazeta Wyborcza z dnia 20.09.2010 r.)

Back To Top