Überspringen zu Hauptinhalt
+48 77 474 60 56 +48 510 175 284 gabinet@panaceum.opole.pl Opole, ul. Pużaka 9 Stomatologie Opole - Zahnchirurgie Opole - Implantate Opole

Mikroskopische Stomatologie

Dzięki naszym umiejętnościom i doświadczeniu, a także w oparciu o najnowocześniejsze technologie w PANACEUM podejmujemy się również walki o najbardziej zniszczone zęby.

Próchnica rozwijająca się w zdrowym zębie lub pod nieszczelnym wypełnieniem może zaatakować miękką tkankę zęba, potocznie nazywaną nerwem. Należy wówczas przeprowadzić leczenie endodontyczne. Polega ono na wyciągnięciu z kanalików korzeniowych zainfekowanych bakteriami nerwów – zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, przeprowadza się go w znieczuleniu – a następnie poszerzeniu i dezynfekcji kanałów odpowiednimi środkami chemicznymi oraz wypełnieniu ich płynną gutaperką. Odpowiednio przeprowadzone leczenie kanałowe pozwala na zachowanie własnych zębów.

Trudno o prawidłowe leczenie kanałowe bez odpowiedniej aparatury. Na przykład dzięki elektronicznie sterowanemu mikroskopowi operacyjnemu możliwe jest odnalezienie wszystkich ujść kanałów, często niewidocznych gołym okiem. Tylko w 25-krotnym powiększeniu można udrożnić zakrzywione lub zobliterowane (zarośnięte) kanaliki. Udrożnienie ich bez mikroskopu jest właściwie niemożliwe, a tym samym ząb skazany jest na usunięcie. Urządzenie zwane endometrem pozwala ustalić długość kanałów i pomaga w bezpiecznym ich przygotowywaniu do wypełnienia, zaś aparat o nazwie BeeFill umożliwia rozgrzanie gutaperki do odpowiedniej temperatury i jej aplikację do kanalików. Leczeniem kanałowe wykonuje się pod kontrolą rentgenowską.

Wiemy jak ważne jest własne uzębienie i dlatego podejmujemy walkę o niemal każdy ząb. Nasi lekarze uczestniczą w specjalistycznych kursach i szkoleniach wciąż doskonaląc swoje umiejętności i pogłębiając wiedzę. Dzięki temu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na najtrudniejsze wyzwania.

An den Anfang scrollen